S-a turnat cel de-al doilea strat de asfalt în sensul giratoriu pe care Consiliul Județean Mehedinți îl realizează pe DJ 562A, Rogova-Cioroboreni-Patulele

Astăzi s-a turnat cel de-al doilea strat de asfalt în sensul giratoriu pe care Consiliul Județean Mehedinți îl realizează pe DJ 562A, Rogova-Cioroboreni-Patulele, la intersecția cu DJ 606, Jiana – Hotărani – Vânju Mare, în punctul cunoscut drept Stejerica.În perioada următoare se va monta parapet pentru siguranță în sensul giratoriu, a anunțat pe Facebook șeful CJ Mehedinți, Aladin Georgescu.

Ne dorim ca până la sfârșitul acestei veri să finalizăm această investiție realizată cu fonduri europene pentru a crește gradul de siguranță rutieră în zonă în contextul în care, tot cu fonduri europene, Consiliul Județean a reabilitat 562A, lucrare recepționată la sfârșitul anului 2021, mai spune Georgescu.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Băsescu cere raționalizarea carburanților: Un plin pe lună

    Fostul preşedinte Traian Băsescu a declarat, duminică, despre criza...

    Războiul din Iran scumpește croazierele

    Din cauza războiului cu Iranul și a creșterii prețurilor...

    Scandalul ouălor cu picioare ale lui Fritz

    Instalațiile decorative amplasate în Piața Unirii au generat un conflict artistic,...

    Fost analist CIA: Războiul din Iran va crea o criză economică fără precedent

    Consecințele economice ale atacului lansat de Statele Unite și...

    Tatăl lui Elon Musk vrea să conducă o colonie de sud-africani în Rusia

    Tatăl lui Elon Musk, Errol, intenționează să organizeze și...

    Inteligența artificială nu a ajutat America in Iran

    Speranțele SUA pentru un război „fără contact” cu Iranul,...

    Articole relationate

    Categorii populare