spot_img
luni, 2 februarie, 2026
-4.2 C
București

Misterul valizei din Teleorman și factura pentru fiul lui Dragnea

Directorul Tel Drum, Petre Pitiş, a declarat la ieşirea din sediul DNA, unde a fost informat cu privire la expertiza în dosar, că majoritatea documentelor din valiza jurnaliştilor de la Rise Project sunt deja la procurori şi că nu a fost emisă niciodată o factură pentru fiul lui Liviu Dragnea, transmite Mediafax.

„Nu pot să ştiu (despre documentele din valiză, n.r.). Acolo, eu am văzut că sunt documente care sunt deja la dosar. 80% din ce s-a prezentat în presă „Valiza” există la dosar din data de 6 august, de când s-au făcut percheziţiile. Cum au ajuns şi acolo, nu pot să îmi explic”, a declarat Petre Pitiş, la ieşirea din sediul DNA.

Petre Pitiş a fost chemat la sediul DNA pentru a fi informat de către procurori cu privire la expertiza dispusă în dosarul Tel Drum.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Trump va merge in Grecia

    Președintele Statelor Unite ale Americii, Donald Trump, intenționează să...

    Un român arestat la Belgrad pentru escrocherie cu carduri pe zborurile Air Serbia

    Parchetul sârb Public de Primă Instanță (PAI) a propus...

    Creșterea euro sperie bancherii europeni

    Aprecierea euro va fi în centrul reuniunii Băncii Centrale...

    Cursa LOT Oradea-Varșovia a avut sâmbătă 2 pasageri, cursa de întoarcere 16

    Aeronava care a operat cursa LOT Polish Airlines Oradea...

    Președintele FIFA cere anularea sancțiunilor împotriva fotbalului rus

    Președintele FIFA, Gianni Infantino, consideră că FIFA ar trebui...

    Articole relationate

    Categorii populare