Ed Sheeran, David Duchovn și The Cure pentru prima dată la București

Tânărul artist britanic Ed Sheeran, actorul David Duchovny, trupa The Cure sau Florence and the Machine vor putea fi văzuţi pentru prima dată pe scenele din România în acest an.

Printre artiştii care vor reveni în Capitală în 2019 se numără trupe şi formaţii care au oferit seri memorabile în anii trecuţi. Printre aceştia se numără Metallica, Bon Jovi, Status Quo, Slayer, Whitesnake, Tom Odell sau Goran Bregovic.

Dintre evenimentele anului 2019 nu lipsesc spectacolele oferite de celebrul Michael Flatley, care revine la Bucureşti cu show-ul „Dangerous Games”, Ansamblul de Stat al Baletului pe Gheaţă din Sankt Petersburg – cu spectacolul „Lacul Lebedelor”, sau fenomenul mondial „Disney On Ice – Reach For The Stars”, dar nici festivalurile UNTOLD sau Summer Well.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Prețurile carburanților la Moscova au crescut cu 6%

    Prețul mediu al motorinei la benzinăriile din Moscova a...

    Ziua Contabilului la Drobeta Turnu Severin

    Vicepreședintele Consiliului Județean Mehedinți, Ionică Negru, a participat astăzi...

    Merz, nervos pe cursul yuanului chinezesc: Nu putem concura cu ei

    Cancelarul german Friedrich Mertz a cerut astăzi un dialog...

    Fost președinte iranian racolat de Mossad

    Israelul a desfășurat o operațiune secretă timp de mai...

    Articole relationate

    Categorii populare