Halep se desolidarizează de #muiepsd în finala Rogers Cup

Mai mulţi fani din tribunele terenului central de la Montreal au scandat anti-PSD în timpul finalei Rogers Cup, pe care Simona Halep a câştigat-o, duminică, împotriva americancei Sloane Stephens. Numărul 1 mondial s-a arătat deranjată de aceste scandări şi a transmis un mesaj în limba română celor care au scandat, la festivitatea de premiere. transmite news.ro.

„Vreau să spun două vorbe în limba română pentru câţiva de aici (n.r. – în limba engleză). Mulţumesc pentru susţinere şi pentru cei care au fost un pic altfel astăzi, vă rog data viitoare când veniţi pe un teren de tenis să respectaţi această încăpere, pentru că este mult prea deosebită pentru altfel de lucruri”, a spus Halep, la festivitatea de premiere.

Un român care a emigrat în Canada, spectator la meciul Simonei, a profitat de un moment de linişte. Şi-a strigat nemulţumirea faţă partidul de la Putere şi imediat s-au auzit hohotele de râs ale altor conaţionali ce erau în tribune.

El a rostit de mai multe ori sloganul şi a fost nevoie de intervenţia arbitrului pentru a restabili liniştea.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Bolo închide Dacia și Ford

    Companiile Dacia și Ford vor avea, voluntar, producția oprită...

    Guvernul va distruge ce a mai rămas din industrie cu criza energetică după lovitura taxelor

    Reducerea voluntară a consumului de energie electrică ar putea...

    Ucrainienii rad și grădinițele in limba română din Cernăuți

    Comunitatea românească din municipiul Cernăuți își exprimă îngrijorarea cu...

    Președintele Serbiei: În două-trei zile, Dunărea va deveni nenavigabilă

    Dunărea va deveni nenavigabilă în două-trei zile din cauza...

    Cum îi supraveghează chinezii pe străini

    Autoritățile chineze utilizează un sistem la scară largă pentru...

    Articole relationate

    Categorii populare