Cum a lucrat Dacian Cioloș pentru Carmen Dan

Șeful PNL Teleorman, senatorul Eugen Pîrvulescu, l-a acuzat duminică seară în emisiunea Controverse realizată la B1 de Andrei Bădin pe fostul premier Dacian Cioloș că ar fi jucat pentru Carmen Dan, actual ministru de interne, fost prefect al județului Teleorman.

În 2016 am făcut 3-4 adrese premierului Cioloș despre doamna Carmen Dan, prefect la aceea vreme al județului Teleorman, care făcea jocurile PSD-ului și l-am anunțat că va candida din partea acestui partid la legislative. Domnul Cioloș nici măcar nu mi-a răspuns, a afirmat Pîrvulescu.

Dacian Cioloș a refuzat la aceea vreme să o schimbe din funcția de prefect pe Carmen Dan, a concluzionat liderul liberal.

Am greșit având încredere în Dacian Cioloș, a mai spus președintele PNL Teleorman.

ÎNREGISTAREA INTERVENȚIEI SENATORULUI PNL EUGEN PÎRVULESCU

Cioloș nu a fost apropiat de PNL când era premier. Eșalonul 2 sub Cioloș era PSD, a mai susținut șeful PNL Teleorman,care a precizat că Dacian Cioloș a fost menținut premier de Liviu Dragnea.

Mai mult, Pîrvulescu a recunoscut că fosta consilieră a lui Dacian Cioloș, Mara Calistra, este acum deputat PNL de Teleorman.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Kosovo a fost forțată de UE să renunțe la legea care expulza practic sârbii

    Presate de Uniunea Europeană, autoritățile din Kosovo au indicat...

    Iranul a atacat bănci Citibank din Golf

    Gardienii Revoluției din Iran au atacat cu drone sucursale...

    Manifestanți nemulțumiți de politicile guvernului cubanez au atacat sediul Partidului Comunist din nordul țării

    Manifestanții nemulțumiți de politicile guvernului cubanez au atacat astăzi...

    Mercosur lovește mierea românească

    Apicultorii români solicită măsuri urgente pentru sprijinirea familiilor de...

    Articole relationate

    Categorii populare