spot_img
marți, 24 februarie, 2026
5.4 C
București

Un jurnalist de la Evenimentul Zilei susține că a fost amenințat de un deputat PSD

Tocmai am fost amenințat, telefonic, de clanul Stănescu din Olt. De deputat, nu de frati-su, senatorul si fostul presedinte CJ Olt!Cică „Bă, biețelule, o să ai de a face cu mine!”….Hopa, mă așteptam să nu se repeadă chiar ca musca la cacat din prima!!!!, a scris pe facebook jurnalistul Ronald Cătălin Pena de la Evenimentul Zilei.

Clanul Maka, adică ăia din Vișina, Stănescu, care au primar tata, un copil senator si unul deputat, iar pe ăla mic al deputatului consilier din anul I la Agronomie al ministrului Agriculturii tocmai mă amenință! Păi mă pun eu singur cu sistemul????, a comentat mai apoi Pena.

Este vorba de deputatul de Olt, Alexandru Popescu.

Ministrul justiției, Florin Iordache, este deputat PSD de Olt.

In aprilie 2015, ziarul Adevarul scria ca DNA ar fi demarat o ancheta in care sunt vizate firmele din agricultura controlate de Dan Ciocan, Paul Stanescu si Alexandru Stanescu.

Fratele lui Alexandru, Paul Stănescu a fost ales senator PSD. El a fost președintele CJ Olt.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Germania vrea să controleze TikTok-ul european

    Rețeaua de socializare chineză TikTok ar trebui plasată în...

    Zelenski crede că fostul șef al Armatei și-a lansat campania prezidențială: Perchezițiile și amenințările

    Într-un interviu acordat AFP, președintele ucrainean Volodimir Zelenski și-a...

    Cum omoară ucrainienii școlile cu predare in limba română din regiunea Cernăuți

    Școlile cu predare în limba română din regiunea Cernăuți...

    Primăria Oradea a amânat evacuarea Abatelui considerat un nou caz Tokes

    La solicitarea conducerii municipiului Oradea, evacuarea abatelui premonstratens Rudolf...

    Articole relationate

    Categorii populare