spot_img
duminică, 1 februarie, 2026
-3.3 C
București

Sebastian Ghiță, la recepția SRI

Deputatul Sebastian Ghita a participat la receptia data de SRI marti seara, 29 martie, dupa sedinta de bilant a institutiei, au declarat pentru HotNews.ro surse politice. Ghita, care este membru al comisiei parlamentare pentru controlul SRI, este inculpat intr-un dosar DNA.

In ziua in care Sebastian Ghita a participat la receptia SRI, comisia juridica a Camerei Deputatilor aprobase retinerea sa, dar nu si arestarea preventiva, ambele cerute de DNA. Dupa o zi, plenul Camerei Deputatilor a respins atit retinerea, cit si arestarea preventiva.

Solicitat de HotNews.ro sa explice in ce calitate a participat Sebastian Ghita la receptie, Biroul de Presa al SRI a spus ca „nici nu confirma, nici nu infirma participarea. Membrii Comisiei de Control al SRI sunt invitati la aceasta receptie din oficiu dintotdeauna”.

Deputatul Sebastian Ghita a refuzat sa raspunda intrebarilor HotNews.ro.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Facturile la gaze cu 30% mai mari in ianuarie

    Facturile la gaze vor fi cu până la 30%...

    Dosarul Epstein face o victimă in Europa la nivel înalt

    Fostul ministru slovac de externe, Miroslav Lajčak, a anunțat...

    AstraZeneca, investiții de 15 miliarde de dolari in China

    China a devenit un contribuitor cheie în domeniul inovației...

    Mii de persoane in stradă la Miercurea Ciuc împotriva creșterii taxelor

    Mii de persoane au participat, sâmbătă, la Miercurea-Ciuc, la...

    Jeffrey Sachs: Europa se autodistruge

    Țările europene se îndreaptă spre declin prin interzicerea gazului...

    Cină de taină la Bruxelles împotriva lui Trump

    Liderii europeni au pus la cale un plan secret...

    Articole relationate

    Categorii populare