Un nou post de televiziune pro rusesc se lansează în Basarabia

Consiliul Coordonator al Audiovizualului din Republica Moldova a eliberat joi licenţă de emisie pentru postul de televiziune „ITV”, care va fi retransmis prin reţelele de cablu din republică. Noua instituție media a fost fondată de SRL „Media Pro Group”. Potrivit actelor de la Camera Înregistrării de Stat, compania a fost înregistrată pe 25 februarie 2015 și are un capital social de o mie de lei. Asociat unic și administrator al firmei este Natalia Poleacov, scrie ziarul Național de la Chișinău. 

Înainte de căsătorie, Natalia Poleacov a purtat numele Natalia Ghețeul pe care și l-a păstrat pe rețeaua de socializare Facebook. Pe profilul ei, Natalia indică că este director general la „Media Pro Group”. Pe același profil, aceasta a postat mai multe poze de la evenimentele organizate de Partidul Socialiștilor, partid susținut de Moscova. În toamna anului trecut, aceasta a participat la Congresul PSRM, iar după eveniment s-a fotografiat cu „invitații de onoare” ai socialiștilor, deputații ruși Oleg Paholkov și Serghei Mironov, liderul Partidului „Spravedlivaia Rossia”.

FOTO Facebook: Natalia Poleacov este cea din stânga fotografiei, în geacă neagră

În septembire 2014, Natalia Ghețeul, împreună cu Igor Dodon, l-au întâlnit la sala VIP a Aeroportului Internațional Chișinău pe artistul rus Iosif Kobzon, care a cântat în Piața Marii Adunări Naționale la invitația socialiștilor.

Natalia Ghețeul apare în poze și alături de angajații postului online de televiziune „TSN” afiliat socialiștilor și distribuie pe pagina ei de „Facebook” mai multe reportaje realizate de „TSN”.

Anul trecut, de Ziua Internațională a Femeilor, Natalia Ghețeul, împreună cu alte angajate ale postului TV, au primit flori de la președintele PSRM, Igor Dodon.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Administrația Trump va impune tarife de 100% la importul pentru anumite medicamente

    Administrația președintelui Statelor Unite ale Americii, Donald Trump, se...

    Transportul de containere din China către Europa a crescut cu 40% în ultimele săptămâni

    Transportul de containere din China către Europa a crescut...

    Ucraina mai are bani doar pentru încă 2 săptămâni

    Ucraina mai are bani doar pentru încă două săptămâni,...

    Șeful CJ Caraș Severin: 3 vești bune

    Trei vești bune!, anunță șeful PSD si al CJ...

    Ambasadorul rus la București: România și-a exprimat clar dorința de confruntare cu Rusia

    România și-a exprimat clar dorința de confruntare cu Federația...

    Fritz mai face un pas spre incompatibilitate

    Cererea de revizuire formulată de Dominic Fritz a fost respinsă de Înalta...

    Articole relationate

    Categorii populare