spot_img
miercuri, 31 decembrie, 2025
-0.6 C
București
spot_img

Tăriceanu susține că Iohannis i-ar fi spus că nu va numi un premier PSD

Copreşedintele ALDE Călin Popescu Tăriceanu a declarat, marţi, că preşedintele Klaus Iohannis se angajează într-o luptă de putere, afirmând că şeful statului i-a spus la întrevederea de la Cotroceni că va face tot ce îi stă în putinţă să împiedice aducerea PSD la guvernare.

El a susţinut că şeful statului i-a spus la întrevederea de la Cotroceni că va face tot ce îi stă în putinţă să împiedice aducerea PSD la guvernare.

”La întrevederea pe care am avut-o cu preşedintele a doua zi după anunţarea rezultatelor alegerilor domnia sa mi-a spus foarte direct că va face tot ce îi stă în putinţă pentru a nu numi un premier din partea PSD şi pentru a evita aducerea PSD la guvernare. A spus că vrea să declanşeze un război total, lucru pe care astăzi îl vedem prinzând contur”, a relatat copreşedintele ALDE.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Topul 2025 Flux 24

    Topul 2025 al Flux 24. Premiile sunt onorifice. Pentru...

    Tesla continuă să pice. De ce?

    Vânzările producătorului de mașini electrice Tesla vor scădea în...

    De ce Israelul a inventat Somalilandul

    Recunoașterea Somalilandului de către Israel este 'ilegitimă și inacceptabilă',...

    Yemenul dă foc relației dintre Emirate Arabe și Arabia Saudită și strică jocurile Americii

    Escaladarea tensiunilor dintre Emiratele Arabe Unite (EAU) și Arabia...

    Judecătoarea Adriana Stoicescu: Papagali penibili ce sunteţi…

    de Adriana Stoicescu, judecător Când avocatul îţi cere un termen...

    Articole relationate

    Categorii populare