SCANDALUL NUNȚII OLGUȚEI VASILESCU/ Replică pentru Orban: Se minte cu nonşalanţă pentru că am făcut cununia religioasă pe 24 februarie, inainte să întrăm în post

Lia Olguţa Vasilescu a declarat că Ludovic Orban minte cu nonşalanţă când afirmă că ea s-a cununat în postul Paştelui, pentru că nunta religioasă a avut loc pe 24 februarie. Aceasta a precizat că este ridicol să vorbeşti despre astfel de subiecte la o şedinţă cu activul de partid, transmite Mediafax.

„Mi se pare mai mult decât ridicol şi penibil dl Orban ca într-o şedinţă cu activul de partid să vorbeşti despre nunta a doi parlamentari dintr-un partid adversar. În primul rând se minte cu nonşalanţă, pentru că am făcut cununia religioasă pe 24 februarie, inainte să întrăm în post. Noi am discutat cu preoţii. Am întrebat dacă e o problemă să facem petrecerea de untă în această perioadă. Ne-au spus că nu e niciun fel de problemă, pentru că postul nu înseamnă să mănânci fără carne, lactate. E cum se comportă omul şi iată că vedem un mesaj de ură împotriva familiei care a încercat să ţină acest eveniment destul de privat”, a afirmat Olguţa Vasilescu, duminică, la Antena 3.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Genunchiul broaștei, Simion, PNL și USR

    Reducerea numărului de parlamentari și formarea unei singure camere...

    Trump a prelungit armistițiul cu Iranul pe termen nelimitat

    Președintele american Donald Trump a declarat astăzi că nu...

    Fritz vrea să racoleze parlamentari AUR

    ”Eu nu exclud că există parlamentari care acum sunt...

    Erdogan: Războiul din Orient slăbește Europa, daunele vor fi însemnate

    Războiul din Orientul Mijlociu 'începe să slăbească Europa', a...

    Trump face lista aliaților NATO: buni și răi. Cei răi vor fi „pedepsiți”

    Administrația președintelui Statelor Unite ale Americii, Donald Trump, face...

    Articole relationate

    Categorii populare