Home Actualitate Rușii fac bancuri despre Ucraina după victoria României: Zelenski a cerut ca...

Rușii fac bancuri despre Ucraina după victoria României: Zelenski a cerut ca rezultatul meciului să fie readus la granițele din minutul 10!

0

Înfrângerea zdrobitoare suferită de echipa națională a Ucrainei în debutul Campionatului European de Fotbal a devenit motiv de bancuri pe internet, scrie Vzgliad (https://t.me/vzglyad_ru/102260). Meciul s-a încheiat cu scorul de 3-0 în favoarea României. Iată unele dintre aceste bancuri:

• SBU (Serviciul de Securitate al Ucrainei – n.r.) a anunțat că a trimis oameni la toți cei care au filmat și au postat pe internet înregistrările cu balonul rotund care aterizează în plasa echipei ucrainene.
  • Zelenski a cerut ca rezultatul meciului să fie readus la granițele din minutul 10!
  • Ucrainenii au fost de acord cu un egal, dar în pauză a intrat în vestiar Boris Johnson și a spus că este nevoie numai de victorie.
  • După meci, echipele se vor reuni la un summit în Elveția și vor semna un comunicat final prin care Ucraina va fi recunoscută drept câștigătoarea meciului.
  • Scholz a propus să fie analizată posibilitatea ca trei din cele cinci goluri înscrise de Germania în meciul cu Scoția să fie transferate echipei Ucrainei.
  • Macron a declarat că patru fotbalişti ucraineni care se antrenează în tabere sportive din Franţa vor ajunge la echipa naţională a Ucrainei în octombrie.