spot_img
vineri, 5 decembrie, 2025
7.8 C
București

Procuror despre cazul Balș: Se pare, este posibil, să fi fost două explozii ale unor tuburi de oxigen

Procurorul Alexandru Anghel de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti a anunţat vineri seara că este posibil să se fi produs două explozii ale unor tuburi de oxigen, după izbucnirea incendiului la Institutul „Matei Balş”.

Procurorul Alexandru Anghel şi comisarul Marian Mihoci, şeful Serviciul Omoruri din Poliţia Capitalei, au oferit vineri primele declaraţii privind desfăşurarea anchetei în acest caz.

„Se pare, este posibil, să fi fost două explozii ale unor tuburi de oxigen, ulterior incendiului. Se pare că a fost un incendiu şi apoi au fost două explozii ale unor tuburi de oxigen. Se pare. Urmează să lămurim”, a explicat procurorul.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Articole relationate

    Categorii populare