Președintele Srpska: Condamnarea mea și anchetarea lui Georgescu fac parte din campania globaliștilor

Președintele Republicii Srpska, Milorad Dodik, a comparat condamnarea Tribunalului Bosniei și Herțegovinei care i-a fost pronunțată astăzi cu acuzațiile împotriva lui Călin Georgescu în România și a subliniat că fac parte din aceeași campanie condusă de globalişti prin abuzarea justiției, care încearcă cu disperare să își mențină puterea.

„Vicepreședintele SUA JD Vance a avut dreptate – democrația este atacată. Doar adevărul și voința oamenilor îi pot opri Dodik pe platforma X!”

Curtea din Bosnia și Herțegovina l-a condamnat astăzi pe președintele Dodik la un an de închisoare și o interdicție de șase ani de a ocupa funcția de președinte, pentru „nerespectarea deciziilor” lui Christian Schmidt.

Parchetul General al României l-a interogat astăzi pe candidatul la președinție Călin Georgescu, în cadrul unei anchete mai ample privind neregulile din alegerile care au fost anulate în decembrie.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Ikea va concedia 3% din angajați

    Producătorul suedez de mobilă IKEA a anunțat astăzi că...

    Meloni face presiuni la Bruxelles pentru renunțarea la deficitul bugetar din cauza prețurilor mari la energie

    Prim-ministrul italian Giorgia Meloni i-a trimis o scrisoare președintelui...

    FNGCIMM și Intesa Sanpaolo Bank semnează Convenția de Garantare Plafon pentru refinanțarea creditelor IMM

    Fondul Național de Garantare a Creditelor pentru Întreprinderile Mici...

    Liderul PNL Iași îl toarnă pe Bolo că ține in funcție un prieten pesedist

    Liderul liberal de la Iași Alexandru Muraru îl toarnă...

    Soros a pierdut o grămadă din bani din proiectul de la Doicești

    Soros Fund Management LLC şi-a redus la jumătate participaţia...

    Iranul pregăteste o catastrofă digitală pentru Occident și Asia

    În urma blocadei Strâmtorii Hormuz, Iranul și-a îndreptat atenția...

    Rareș Bogdan acuză: Prostie, ignoranță sau sunt interese ascunse?

    Curaj și viziune sau lamentație și ignoranță? România poate...

    Articole relationate

    Categorii populare