Ministrul userist al Economiei o vrea pe fosta cumnată a lui Teodorovici

Ministrul Economiei, Claudiu Nasui, i-a transmis o adresa ministrului Finantelor prin care solicita sa fie transferata in subordinea sa si Florina Diana Costache, fosta cumnata a lui Eugen Teodorovici, informeaza hotnews.ro.

Florina Diana Costache este fosta cumnata a ministrului finantelor Eugen Teodorovici. Ea a fost numita de Teodorovici, fara concurs, prin detasare, in functia de director general adjunct la Directia Generala Pregatire ECOFIN si Asistenta Comunitara, din cadrul Ministerului Finantelor Publice. Anterior, ocupase functia de sef serviciu in cadrul unei directii din cadrul Ministerului Fondurilor Europene, functie obtinuta tot cu sprijinul lui Teodorovici.

In septembrie 2019, au aparut in presa inregistrari audio ale unei discutii dintre doua doamne, una presupusa a fi amanta lui Teodorovici, iar cealalta, fosta sa cumnata. 

Hot this week

Topics

Mai mult

    Oficiali americani spun că războiul din Iran se va prelungi până în toamnă

    Statele Unite și alte câteva țări se așteaptă ca...

    Când e bine să îl suni pe Trump

    Cel mai bun moment pentru a-l suna pe președintele...

    UK a refuzat să trimită nave de război pentru a ajuta la deblocarea Strâmtorii Hormuz

    Regatul Unit a refuzat să-și trimită navele de război...

    OCDE a venit la București cu un program de creșteri masive de taxe și impozite

    România trebuie să continue ajustarea fiscală în următorii ani,...

    Articole relationate

    Categorii populare