Ministrul chinez al Apărării la întâlnirea cu șeful Pentagonului: Forțele armate ale Chinei au puterea, încrederea și toate capacitățile necesare pentru a asigura unificarea țării

Forțele armate ale Chinei au puterea, încrederea și toate capacitățile necesare pentru a asigura unificarea țării, a declarat marți ministrul Apărării Wei Fenghe în timpul unei întâlniri cu șeful Pentagonului, Lloyd Austin.

Întâlnirea a avut loc în marginea Reuniunii miniștrilor apărării din ASEAN și a unei întâlniri extinse cu partenerii de dialog a avut loc la Siem Reap, Cambodgia, în perioada 21-23 noiembrie.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Dogioiu îl laudă pe șeful Vămilor pus sub control judiciar după ce a fost reținut 24 de ore

    Purtătorul de cuvânt al Guvernului, Ioana Dogioiu, a declarat...

    Washington Examiner despre prietenul lui Coldea: Albania este cel mai recent stat narco care amenință lumea

    Creșterea criminalității organizate și a practicilor politice controversate reprezintă...

    China a fost de acord să comande 200 de aeronave de la Boeing

    China a fost de acord să comande 200 de...

    Adrian Năstase: Da’ unde e vila?

    După ședința de guvern de astăzi a guvernului interimar,...

    Șeful CJ Dâmbovița, discuție cu ambasadorul american la BSDA 2026

    Astăzi, am participat la expo-conferința internațională „Black Sea Defense...

    Articole relationate

    Categorii populare