Membru republican al Camerei Reprezentanților: Vizita președintelui Biden la Kiev de Ziua Președintelui, o sărbătoare a SUA, este insultătoare pentru poporul Statelor Unite

Vizita președintelui american Joe Biden la Kiev de Ziua Președintelui, o sărbătoare a SUA, este insultătoare pentru poporul Statelor Unite, a declarat luni Marjorie Taylor Greene, membru republican al Camerei Reprezentanților.

„Acest lucru este incredibil de jignitor. Astăzi, de Ziua Președintelui nostru, Joe Biden, președintele Statelor Unite, a ales Ucraina în locul Americii, forțând în același timp poporul american să plătească pentru guvernul Ucrainei și război. Nu pot exprima cât de mult îl urăsc americanii pe Joe Biden”, a spus ea pe Twitter.

Marjorie Taylor Greene a fost unul dintre cei 11 membri ai Congresului republican care au semnat o scrisoare către Biden prin care cere oprirea asistenței pentru Ucraina.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Pentagonul e falit din cauza războiului cu Iranul

    Pentagonul se confruntă cu o lipsă bugetară severă pe...

    Zelenski l-a schimbat pe șeful Armatei in urma protestelor de stradă

    Mihailo Drapaty, comandantul Forțelor Întrunite ale Armatei Ucrainene, va...

    Financial Times: Declinul superputerii agricole a Americii

    Statele Unite sunt pe punctul de a-și pierde poziția...

    Scandalul ia amploare la vârful armatei ucrainiene

    Forțele Armate Ucrainene se confruntă cu probleme grave de...

    Mehedințiul are spital modern

    Astăzi a avut loc conferința de presă în cadrul...

    Țoiu de pomană in SUA

    Timp de patru zile, între 13 și 16 iulie...

    Articole relationate

    Categorii populare