Marius Screciu: „PREGĂTIM ȘI ASTĂZI PACHETELE CU PRODUSE DE PROTECȚIE PENTRU SEVERINENI”

Pachetele cu produse de protecție împotriva pandemiei, sunt pregătite și în acest week-end, pentru ca de luni să continue distribuirea lor, în încercarea municipalității de a ajunge cât mai repede la 30.000 de familii din Drobeta Turnu Severin. Primarul Marius Screciu este în prima linie.

Pachetele pentru severineni se pregătesc la foc continuu

„Am început joi și estimăm că vom termina această operațiune în aproximativ două săptămâni, dar ne dorim să reducem acest termen, cât putem de mult. Ajungem pe fiecare stradă, la fiecare casă sau apartament și, acolo unde nu găsim pe cineva la domiciliu, lăsăm un mesaj pentru a putea fi contactați și a reveni. În paralel, sprijinim persoanele vârstnice, singure sau cu venituri reduse, care ne solicită ajutorul, atunci când le întâlnim în acțiunile noastre sau când apelează linia TelVerde 0800.800.861 (apel gratuit) sau Direcția de Asistență Socială, la telefon: 0252 329 577”, a declarat Marius Screciu.

Le mulțumesc tuturor celor implicați, pentru efortul pe care îl fac în această perioadă și dumneavoastră, tuturor severinenilor, pentru că rămâneți acasă și astfel vă protejați și îi ocrotiți pe cei dragi”, a mai precizat edilul-șef.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Kosovo a fost forțată de UE să renunțe la legea care expulza practic sârbii

    Presate de Uniunea Europeană, autoritățile din Kosovo au indicat...

    Iranul a atacat bănci Citibank din Golf

    Gardienii Revoluției din Iran au atacat cu drone sucursale...

    Manifestanți nemulțumiți de politicile guvernului cubanez au atacat sediul Partidului Comunist din nordul țării

    Manifestanții nemulțumiți de politicile guvernului cubanez au atacat astăzi...

    Mercosur lovește mierea românească

    Apicultorii români solicită măsuri urgente pentru sprijinirea familiilor de...

    Articole relationate

    Categorii populare