spot_img
miercuri, 17 decembrie, 2025
1.5 C
București

Lider PNL: NU Islamul e de vină, NU expulzărilor musulmanilor, STÂNGA ARE DREPTATE

Pana cand conservatorismul crestin va formula idei politice rezonabile, consistente si functionale pe tema, solutiile tolerante ale centrului si stangii raman singurele pe care le putem imbratisa. “Islamul e de vina” nu e doar o abstractiune fara aport teoretic real, ci si o fundatura practica, susține pe blogul său deputatul PNL, Ovidiu Raeţchi, vicepreședinte PNL București,  referitor la discuțiile din Europa despre Islam și atacurile teroriste.

Ovidiu Raeţchi e deputat pentru diasporă reprezentând Orientul Apropiat, unde nu a fost ales, ci a ajuns în Parlament prin redistribuire cu doar câteva sute de voturi.

facebook.com-Ovidiu-RaetchiEl a fost ales ca deputat PC, dar acum a ajuns la PNL.

Ovidiu Raeţchi a fost unul din apropiații lui Dan Voiculescu.

Raetchi-si-Dan-VoiculescuLa fiecare atentat conservatorii striga: “Iata rezultatele faptului ca ascundem adevarul: Islamul e de vina” (…) E doar o observatie discursiva, susține Raețchi.

Expulzarea reprezinta o solutie legala generala, de stanga, dreapta si centru, care se aplica oricum. (E de discutat in ce masura chiar e eficient sa trimiti in Orientul Mijlociu un radical – il pierzi de sub radar si e posibil sa te trezesti cu el tragand cu mitraliera in Paris, asa cum s-a intamplat cu Abdelhamid Abaaoud, dupa ce acesta mai efectueaza si un stagiu de pregatire in Siria. Supravegherea informativa poate fi uneori mai eficienta.), mai spune deputatul PNL.

Hot this week

Topics

Mai mult

    The Economist: Garanțiile de securitate pentru Ucraina sunt „de mâna a doua”

    Garanțiile de securitate pentru Ucraina, care au devenit un...

    Trump amenință companiile din UE din cauza planurilor Bruxelles-ului de a impozita corporațiile IT americane

    Administrația președintelui american Donald Trump a avertizat asupra posibilelor...

    Cartea lui Sarkozy scrisă in închisoare s-a vândut in 100.000 de exemplare in câteva zile

    Cartea fostului președinte francez Nicolas Sarkozy, „Jurnalul unui prizonier”,...

    Șefa de cabinet a lui Trump: Musk e un Nosferatu drogat

    Miliardarul Elon Musk este „dependent de ketamină” și seamănă...

    Fostul șef al Armatei ucrainiene avertizează: Urmează război civil

    Fostul comandant-șef al Forțelor Armate Ucrainene și actualul ambasador...

    SUA suspendă acordul comercial tehnologic cu UK

    Statele Unite au suspendat un acord comercial tehnologic cu...

    Operațiunea secretă cu plutoniu a CIA din munții Indiei

    În 1965, CIA a instalat clandestin echipamente de informații...

    Articole relationate

    Categorii populare