La noapte schimb de prizonieri intre Rusia, Belarus, Germania, SUA și alte țări

În următoarele ore, va avea loc un schimb de prizonieri între Rusia, Belarus, Germania și Statele Unite, precum și alte câteva țări, relatează postul de televiziune slovenă N1.

Slovenia deportează două persoane condamnate pentru spionaj pentru Rusia. Ei s-au prefăcut a fi argentinienii Ludwig Gisch și Maria Rosa Mayer Munoz, dar de fapt numele lor erau Artem Dultseva și Anna Dultseva, susțin oficialii de securitate sloveni. De fapt, ei s-au născut în Nijni Novgorod și Bașkiria, a scris La Nacion. Cuplul și-a recunoscut vinovăția.

Zilele trecute, avocații mai multor prizonieri din Rusia au raportat că clienții lor au fost luați din colonii și centrele de arest preventiv: fostul șef al districtului municipal Krasnoselsky 
Ilya Yashin, activistul pentru drepturile omului Oleg Orlov, foști șefi ai cartierului general al lui Navalny din Ufa și Tomsk, Liliya Chanysheva și Ksenia Fadeeva, precum și artista Alexandra Skochilenko.

Hot this week

Topics

Mai mult

    SRI îl bagă pe Bolo în afacerea Digi

    După ce aseară, la Euronews, premierul Ilie Bolojan a...

    Căderea economică mai mare decât se aștepta

    Economia României s-ar putea contracta cu 1%-1,5% în acest...

    Înfrângerea Germaniei

    Eșecul Germaniei de a obține un loc nepermanent în...

    Trump a aprobat 700 de milioane de dolari pentru relansarea industriei cărbunelui din SUA

    Președintele SUA, Donald Trump, a anunțat alocarea unei sume...

    Nicu Alifantis după turneu: DEZASTRU

    CULTURA… ÎNCOTRO? După ce am încheiat prima parte a...

    Rușii și americanii fac tunel sub Strâmtoarea Bering între Rusia și SUA

    Reprezentantul Special al Președintelui Rusiei pentru Investiții și Cooperare...

    Tomac anunță un guvern de specialiști, nu de politicieni

    Premierul desemnat, Eugen Tomac, a declarat, joi, la Cotroceni,...

    Articole relationate

    Categorii populare