de Adriana Stoicescu, judecător
Din ciclul manipularea dăunează grav sănătăţii, dar dacă-i de aia bună, de rit nou, să fie primit.
Ca factorul politic să nu rămâie repetent şi anul ăsta, apărătorii statului de drepţi au ales calea cea binecunoscută şi bătătorită a dezinofrmării şi minciunelei, că nu se prinde fraierul care nu poate citi mai mult de 3 rânduri.
„Băjeţii” buni au recidivat în oficinele de propagandă şi încă spectaculos, că ei doar aşa ştiu.
Ideea genială, care a înfiorat plăcut trupşoarele rezistente, este aceea că, dacă lași salariul magistraţilor înghețat fix 42 de ani în timp ce salariul mediu creşte anual cu 3% atunci, aserţiunea că expertiza ICCJ este greșită devine adevăr absolut!
Deci, contestăm să trăiţi, conform ordinului pe unitate, o expertiză făcută de un expert judiciar, doctor în economie.
Cam aşa arată reforma justiţiei, aia de lume bună, cu mâncare eco şi încălzire globală, la -18 grade.
Bazată pe minciuni, manipulare şi prostire pe faţă.
Nu-i nimic, coafura rezistă.
Vorba lui Mircea Badea „Repetați după mine: propaganda zice ca nu e bine cu expertiza trimisa de ICCJ pentru că, daca îngheți salariile magistraților 42 de ani la rând, dar creşte restul salariilor din țară cu câte 3% pe an, atunci rezultatul este altul decât in expertiză”.
Prin urmare, dragi colegi, urmează epopeea salariilor nesimţite care trebuie îngheţate.
Că-s pe 42 de ani sau 10 nu mai contează, că oricum dăm ortul popii toţi, înainte de a mai apuca pensia, spre fericirea poporului creştin şi a monosprâncenaţilor
