Grindeanu anunță că rămâne la PSD chiar dacă pierde alegerile în Timiș

Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat duminică seară că va rămâne în partid indiferent care va fi rezultatul votului la Timişoara.

Sunt la ANCOM doar câteva zile, cum am anunţat de o lună. Nu am făcut acel pas ca să mă răzgândesc. Am venit alături de o echipă şi la bine şi la greu, dar eu vă spun că este la bine”, a arătat Grindeanu, la sediul central al PSD, întrebat dacă, în condiţiile în care la Timişoara social-democraţii vor avea un scor dezastruos va prefera să rămână la ANCOM şi să renunţe la politică.

El a adăugat că cel mai bine este să aştepte numărătoarea voturilor pentru a vedea cine a câştigat la urne.

„Am un exemplu din 2016 când domnii de la PNL, în Timiş, erau pe toate televiziunile spunând că au câştigat. Când s-au numărat voturile, noi, PSD, aveam vreo 8 procente în plus. Îi îndemn pe toţi reprezentanţii noştri să stea în secţia de votare, să fie foarte atenţi şi foarte vigilenţi până la închiderea numărătorii voturilor”, a menţionat el. 

Hot this week

Topics

Mai mult

    Judecătoarea Adriana Stoicescu: Aduceți, bre, nepalezii ăia să vă judece!

    de Adriana Stoicescu, judecător Ședinta de azi: 15 apeluri noi,...

    Țoiu a făcut, din nou, de râs România

    Să recapitulăm faptele cu care se laudă Țoiu plus...

    Șeful Gazprom s-a întâlnit cu unul din liderii AfD

    Directorul executiv al Gazprom, Alexey Miller, a avut o...

    Schröder la Moscova

    Kremlinul consideră vizita fostului cancelar german Gerhard Schröder în...

    Cum se face trafic de influență la Bruxelles

    O nouă șmecherie, totodată afacere de succes, înflorește la...

    Articole relationate

    Categorii populare