spot_img
miercuri, 4 februarie, 2026
-3.6 C
București

Dragnea, atac voalat la Tăriceanu: Nu mă interesează dacă candidează.Unii se pregătesc pentru prezidenţiale, spun tot felul de lucruri. Noi în timpul ăsta schimbăm România piesă cu piesă

Preşedintele Camerei Deputaţilor, Liviu Dragnea, lider al PSD, a susţinut că nu este interesat de cine va candida la alegerile prezidenţiale din 2019, chiar dacă unul dintre candidaţi va fi liderul ALDE, Călin Popescu-Tăriceanu, preşedinte al Senatului.

Întrebat joi la Antena 3 dacă este importantă o candidatură a lui Klaus Iohannis la prezidenţialele de la anul, Dragnea a spus: „Chiar nu ştiu şi vă spun sincer, nici nu vreau să se simtă jignit (n.r. – Klaus Iohannis), pe mine, personal, nu prea mă interesează acum. Noi nu suntem preocupaţi în momentul ăsta nici să ne stabilim cine va fi candidatul nostru, o să avem timp, cu atât mai puţin ne interesează dacă va candida Klaus Iohannis, dacă va candida Călin Popescu-Tăriceanu, Cioloş sau alţii. Este treaba lor. Unii se pregătesc pentru prezidenţiale, spun tot felul de lucruri. Noi în timpul ăsta schimbăm România piesă cu piesă, pentru a reuşi să punem rânduială în această ţară, unde este o mare neorânduială de foarte mulţi ani şi o simţim cu toţii, unii mai mult, alţii mai puţin”.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Trump: Putin s-a ținut de cuvânt

    Președintele american Donald Trump a declarat că Moscova și-a...

    Trump: Negociem cu Iranul „chiar acum”

    Președintele american Donald Trump a declarat astăzi că țara...

    Șeful CJ Caraș Severin, un habarnist deputat AUR și drumul morții

    În urma declarațiilor deputatului AUR Samuel Miclău, președintele Consiliului...

    După protestele din maghiarime, Kelemen Hunor cere Guvernului să reducă taxele locale

    Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a anunţat marţi că va...

    Ucrainienii ne-au distrus turismul din Deltă

    Operatorii din Delta Dunării reclamă faptul că numărul turiștilor...

    Articole relationate

    Categorii populare