Dragnea anunță că îl va da afară pe Eugen Teodorovici din fruntea Comisiei de finanțe din Senat

Eugen Teodorovici ar putea pierde președinția Comisiei de buget-finanțe din Senat, ca urmare a amendamentului depus marți la Ordonanța Guvernului nr. 23/2017 privind plata defalcată a TVA, a declarat vineri președintele Partidului Social Democrat (PSD), Liviu Dragnea.

Întrebat dacă senatorul PSD își va păstra funcția de președinte al comisiei, Dragnea a spus: „Probabil că nu”.

Situația lui Teodorovici a fost discutată în ședința Comitetului Executiv al PSD care a avut loc vineri la Sucevița, însă liderii social-democrați nu au luat nicio decizie.

Parlamentarul PSD a introdus în cadrul ședinței Comisiei de buget-finanțe de marți un amendament cu privire la TVA defalcată, potrivit căruia aceasta ar urma să se aplice doar companiilor care încheie contracte cu statul, iar pentru restul măsura să devină opțională până la 1 ianuarie 2018.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Vestea e că Veștea a picat

    Guvernul Veștea nu a trecut de votul Parlamentului, spun...

    Una dintre bijuteriile Transilvaniei, Castelul Teleki din Gornești se redeschide după restaurare

    Castelul Teleki din Gornești, monument baroc ridicat între 1772-1803,...

    DHL trece la transportul de mărfuri cu nave cu vele

    DHL Global Forwarding, o divizie a gigantului german de...

    China a lansat un plan pentru investiții străine

    China a dezvăluit un plan de acțiune pentru atragerea...

    Premierul desemnat anunță o întâlnire cu liderul AUR

    Sunt un om al dialogului și al consensului. Înțelegând...

    Fostul consilier al lui Zelenski: Ucraina va fi împărțită in 3

    Aleksei Arestovici, cel care înainte a ocupat funcția de...

    Articole relationate

    Categorii populare