Doar 8 voturi pentru demiterea lui Liviu Dragnea din fruntea PSD

Doar 8 voturi pentru demiterea lui Liviu Dragnea din fruntea PSD și o abținere la CEXN-ul PSD de vineri seară. CEXN-ul este format din 69 de membri.

UPDATE 1: Gabriela Firea a declarat că ar fi fost 10 voturi pentru plecarea lui Dragnea.

UPDATE 2: Secretarul general adjunct Codrin Ștefănescu a spus că au fost 55 de voturi pro Dragnea și 8 contra.

Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, a primit vineri, la şedinţa CExN al partidului vot majoritar de încredere la şefia formaţiunii, au relatat surse politice pentru MEDIAFAX.

Înaintea votului, liderul PSD, Liviu Dragnea, a luat cuvântul în şedinţa CexN al partidului, după ce a ascultat punctele de vedere ale liderilor social-democraţi, au relatat sursele politice ale MEDIAFAX. Votul a fost dat, după o reuniune de şapte ore, în care au fost asculte multe opinii ale membrilor CEN, apoi Dragnea a luat cuvântul, vorbind, punct cu punct, despre scrisoarea disidenţilor.

Conducerea lărgită a PSD a dezbătut, vineri, „Declaraţia privind Starea Partidului Social Democrat”.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Kosovo a fost forțată de UE să renunțe la legea care expulza practic sârbii

    Presate de Uniunea Europeană, autoritățile din Kosovo au indicat...

    Iranul a atacat bănci Citibank din Golf

    Gardienii Revoluției din Iran au atacat cu drone sucursale...

    Manifestanți nemulțumiți de politicile guvernului cubanez au atacat sediul Partidului Comunist din nordul țării

    Manifestanții nemulțumiți de politicile guvernului cubanez au atacat astăzi...

    Mercosur lovește mierea românească

    Apicultorii români solicită măsuri urgente pentru sprijinirea familiilor de...

    Articole relationate

    Categorii populare