Ponta proclamă eșecul revoltei din PSD

Fostul premier Victor Ponta consideră că, după şedinţa Comitetului Executiv Naţional al PSD, a dispărut ultima speranţă de reformare din interior a partidului.

„PSD a pierdut / Dragnea a câştigat / ultima speranţă de reformă din interior a dispărut (…). România pierde însă cel mai mult: să ajungi la Preşedinţia Uniunii Europene cu o gaşcă de infractori de Teleorman secondaţi de nişte oameni care îşi vând votul de frică sau pentru o funcţie de la Guvern: o reţetă sigură pentru ruşine şi dezastru!”, a scris Ponta, vineri seară, pe contul său de Facebook.

Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, a primit un vot de susţinere din partea a 55 de membri ai CExN iar opt au votat împotrivă, a anunţat vineri seara secretarul general adjunct al partidului, Codrin Ştefănescu

Hot this week

Topics

Mai mult

    Jean-Claude Van Damme, imaginea Festivalul Internațional de Film de la Niš din Serbia

    Președintele Serbiei, Aleksandar Vučić, l-a găzduit în această seară...

    New York Times și Financial Times: Criza alimentară bate la ușă

    Sistemul alimentar global depinde de comerțul neîntrerupt, energia accesibilă...

    Judecătoarea Adriana Stoicescu: Sper ca nu ne oprim la merdenele

    de Adriana Stoicescu, judecător Sper ca nu ne oprim la...

    Fostul șef al Armatei ucrainiene: În loc să construim un stat ucrainean avem o republică oligarhică de clan

    Politicile guvernului ucrainean și situația din țară alimentează îndoielile...

    Iranul a descoperit un nou zăcământ de gaze estimat la câteva zeci de miliarde de dolari

    Ministrul iranian al industriei petroliere, Mohsen Paknejad, a declarat...

    Articole relationate

    Categorii populare