Cum controlează Soros media

Centrul de Cercetare Media (MRC), un organism american de supraveghere a mass-media, a raportat că miliardarul George Soros, care a investit peste 32 de miliarde de dolari în organizațiile sale, a stabilit legături cu o serie de personalități media cunoscute din SUA și din străinătate prin finanțare., care „inspira” milioane de oameni cu opiniile sale. 

În MRC au fost instalate cel puțin 54 de personalități importante ale mass-media (printre acestea, de exemplu, jurnaliști de la NBCși Washington Post) asociate cu organizații finanțate de Soros. Cercetarea organizației a identificat 253 de grupuri de jurnaliști și activiști care au primit finanțare de la organizațiile caritabile ale lui Soros între 2016 și 2020. 

Acest lucru îi permite miliardarului „să lase o amprentă de neegalat în mass-media din lume”, spune publicația. Dintre ideile liberalului Soros, organizația numește, în special, încetarea finanțării poliției și „fanatismul LGBT”.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Fiecare familie de români a mai acumulat o datorie de 1600 euro din cauza SAFE

    Saptamana aceasta, Parlamentul Romaniei a bifat o realizare remarcabila:...

    Americanii au spart 50 miliarde dolari în Iran

    Costul real al operațiunii americane împotriva Iranului este de...

    UE a suspendat finanțarea pentru Serbia

    Uniunea Europeană a suspendat finanțarea către Serbia din cauza...

    Trump anunță reducerea trupelor americane din Germania

    Președintele Statelor Unite, Donald Trump, a declarat miercuri că...

    Trump: Ucraina a fost învinsă militar

    Ucraina a fost învinsă militar, a declarat președintele american...

    Bolo ar vrea să racoleze parlamentari pentru un guvern minoritar

    Premierul Ilie Bolojan a declarat, miercuri, la TVR, întrebat...

    Articole relationate

    Categorii populare