Costel Barbu (PNL Teleorman): Guvernul Orban a alocat fondurile pentru Campania de plăți în avans pentru anul 2020. În județul Teleorman au intrat deja, numai în ultima lună, 50,36 milioane euro

Vești bune pentru fermierii teleormăneni! Guvernul Orban a alocat fondurile pentru Campania de plăți în avans pentru anul 2020. În județul Teleorman au intrat deja, numai în ultima lună, 50,36 milioane euro, reprezentând plata avansului pentru cei 13.439 de fermieri care au depus la APIA cererile de plată, a anunțat secretarul general adjunct al Guvernului și al PNL, Costel Barbu, candidat PNL Teleorman pentru Camera Deputaților.

Mă bucur să anunț că în județul nostru 91,08 % din numărul total de fermieri eligibili au primit avansul.La nivelul întregii țări, APIA a anunțat că în perioada 16 octombrie-12 noiembrie 2020 au fost autorizați la plată în cadrul Campaniei de plăți în avans pentru anul 2020 un număr de 686.214 fermieri, reprezentând un procent de 87% din numărul fermierilor eligibili pentru avans, mai spune Barbu.

Material realizat de FLUX 24 Media Communications la comanda PNL Teleorman. Cod AEP: 11200025

Hot this week

Topics

Mai mult

    Cum se face trafic de influență la Bruxelles

    O nouă șmecherie, totodată afacere de succes, înflorește la...

    Trei zile de istorie vie la Drobeta-Turnu Severin. Festivalul Daco-Roman DRUBETA începe pe 5 iunie

    Parcul General Dragalina din Drobeta-Turnu Severin va deveni, între...

    Senatorii republicani supărați pe Trump pentru numirea noului sef al serviciilor de informații

    Senatorii republicani și-au exprimat îngrijorarea cu privire la numirea...

    Un originar din Belarus numit șeful Mossad

    Roman Gofman, născut în Belarus, a fost numit noul...

    Companiile rusești pot furniza peste 15.000 de drone pe zi

    Companiile autohtone pot furniza peste 15.000 de drone FPV...

    Articole relationate

    Categorii populare