Consilierul local fotografiat simulând o execuţie ISIS este încă membru PNL

Consilierul local sucevean fotografiat simulând o execuţie ISIS despre care PNL anunţa că va fi exclus în prima şedinţă a filialei este încă membru PNL, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Preşedintele organizaţiei municipale PNL Suceava, Ion Lungu, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă, că în perioada în care a avut loc incidentul era în concediu şi nu ştia despre declaraţiile conducerii centrale a PNL privind excluderea lui Bicsi din partid.

„Am avut discuţii în organizaţia municipală, este o analiză la Comisia de etică a organizaţiei municipale, va fi trimisă mai departe la judeţ. Vor trebui respectate toate fazele procedurale, să vedem ce sancţiune i se va aplica domnului Bicsi. Nu putem să-l excludem din pix”, a spus Lungu.

El a adăugat că, în calitatea sa de preşedinte al organizaţiei municipale, vrea să fie respectate toate procedurile.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Cea mai mare investiție in drumuri in Mureș: La Sovata

    Consiliul Județean Mureș a semnat contractul de finanțare pentru...

    Cel puțin 5 sinucideri la Comandamentul cibernetic al SUA

    Cel puțin cinci sinucideri au fost înregistrate într-o lună...

    Un nou scandal cu inteligența artificială: Meta a piratat o altă companiei

    Meta a anunțat miercuri că unul dintre modelele sale...

    Piața Mircea din Drobeta Turnu Severin își schimbă fața

    Comercianții din primul tronson al Pieței Mircea din Drobeta-Turnu...

    Trump întâlnire cu sponsorii: El trebuie să câștige viitoarele alegeri

    Președintele SUA Donald Trump, în timpul unei întâlniri private...

    Fostul ambasador ucrainean in SUA pus sub acuzare pentru îmbogățire ilegală

    Fostul viceprim-ministru al Ucrainei, fost ministru al Justiției și...

    Articole relationate

    Categorii populare