#Colectiv/ Protestarii au ocupat pentru a treia seară consecutiv Piața Universității/ Peste 10.000 de oameni, anunță televiziunile de știri

Bucureștenii au ocupat din nou joi seară Piața Universității, aceasta fiind a treia zi de proteste după tragedia care a avut loc la sfârșitul săptămânii trecute în club Colectiv, transmite Agerpres.

Peste 10.000 de manifestanți ar fi la ora 20.00 în Piață, transmit televiziunile de știri.

8.000 de manifestanți, scrie hotnews.ro.

În jurul orei 18,30, manifestanții adunați și de această dată pe rețelele de socializare au ocupat bulevardul, circulația în zonă fiind oprită.

Grupul de manifestanți se întinde de la fântâna de la Universitate până în sensul giratoriu de la intersecția străzii Nicolae Bălcescu cu bulevardul Elisabeta.

UPDATE ORA 19.17 Prahova: Peste 100 de tineri protestează în centrul Ploieștiului

UPDATE ORA 19.24 Câteva sute de protestatari, strânși în centrul municipiului Sibiu

UPDATE ORA 19.36 Peste 300 de persoane au pornit în marș spre Prefectura Galați

UPDATE ORA 19.45 Suceava: Aproximativ 400 de tineri, la o manifestare pașnică în fața Primăriei

Hot this week

Topics

Mai mult

    Un român a cumpărat voturi pentru Partidul Socialist spaniol

    Un român din Spania a adus conaționalii la vot...

    Nicușor acuză PNL că ține România in criză politică

    Preşedintele Nicuşor Dan anunţă, vineri seara, după discuţia cu...

    Ucrainienii mai distrug un liceu românesc

    Asociația „Basarabia” a Românilor din regiunea Odesa a transmis,...

    Kim Jong-un anunță arme ofensive cu rază lungă de acțiune

    Ca parte a unei demonstrații de descurajare a războiului,...

    Articole relationate

    Categorii populare