spot_img
luni, 12 ianuarie, 2026
-5.3 C
București

#Colectiv/ Jurnalist PRO TV, rănit în tragedie: E NASOL DACĂ E ADEVĂRAT MĂCAR JUMĂTATE

Jurnalistul Cristian Matei de la PRO TV, rănit în drama din #Colectiv, a comentat pe contul său de facebook cele mai proaspete informații în tragedia din clubul bucureștean care până acum a făcut 63 de morți.

matei1Dacă măcar jumătate din declarațiile acestui „administrator”  fără nume și fără chip sunt adevărate… e nasol, a scris Matei pe facebook.

Matei se referă la declarațiile administratorului clădirii unde se află clubul #Colectiv.

CITIȚI ȘI:#COLECTIV/ Scandalul ajunge în Parlament: Să renunțăm la vacanța parlamentară, este obligația noastră ca aleși ai poporului să investigăm circumstanțele și, mai ales, cauzele acestei cumplite tragedii

Administratorul clădirii în care a funcţionat clubul Colectiv a făcut dezvăluiri uluitoare la România TV, acuzând că după izbucnirea incendiului cineva a oprit curentul, astfel că s-a oprit şi instalaţia de ventilare.

CITIȚI ȘI:EXCLUSIV/ SFIDĂTOR/ Șeful cancelariei prezidențiale SPONSORIZAT de stat să vorbească despre drama din #COLECTIV

Administratorul de la fosta fabrică Pionierul spune că mai există un vinovat, pe care nu l-a identificat încă nimeni. „Pe cameră nu se vede cine a oprit curentul. Undeva… heblul e-n stânga! Au intrat în panică când s-au stins luminile. Au stat până când a curs buretele ăla pe ei. Fumul n-ajunsese jos. Dacă nu se oprea curentul mergea şi instalaţia de ventilare. Fumul era tras afară şi doar îi ardea„, mai spune administratorul.

CITIȚI ȘI:#Colectiv/ Administratorul clădirii acuză: Cineva a oprit curentul și instalația de ventilare

Hot this week

Topics

Mai mult

    Germania vrea să mute cu NATO in Groenlanda

    Germania va propune crearea unei misiuni comune NATO pentru...

    Guvernul ne anunță că impozite și mai mari vom plăti de la 1 ianuarie 2027

    Guvernul susține că majorarea medie estimată a impozitelor pe...

    Președintele Iranului: Țara este pregătită să-și asculte poporul. Oamenii sunt îngrijorați

    Președintele Iranului, Masoud Pezeshkiyan, a declarat, după două săptămâni...

    Trump sugerează că Rubio ar trebui să devină viitorul lider al Cubei

    Președintele SUA, Donald Trump, a distribuit duminică un mesaj...

    Ce armă necunoscută au folosit americanii in Venezuela

    În timpul operațiunii de capturare a președintelui venezuelean Nicolás...

    Articole relationate

    Categorii populare