Cine vrea să cumpere TikTok America

În timpul administrației fostului președinte Joseph Biden, Congresul SUA a adoptat un regulament care impune ca ByteDance fie să vândă platforma TikTok, fie să înceteze operațiunile în SUA, iar miliardarul din Wyoming Reed Rasner oferă acum 47,45 miliarde de dolari pentru această rețea de socializare, a informat astăzi presa americană.

Pe măsură ce se apropie termenul limită de rezolvare a operațiunilor platformei TikTok, persoana care oferă în prezent cei mai mulți bani pentru a o cumpăra este un mare aliat al președintelui Donald Trump, care vrea să revoluționeze social media și tranzacționarea datelor utilizatorilor, relatează Just the news.com.

Oferta lui Razner pentru TikTok a eclipsat chiar și achiziția Twitter, pentru care Elon Musk a plătit 44 de miliarde de dolari.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Consilierii lui Macron, umiliți la Kremlin: Duceți-vă la dracu!

    Consilierii președintelui Franței, Emmanuel Bonn și Bertrand Buchwalter, s-au...

    Suporterii CFR Cluj s-au răzbunat pe WC-uri: VANDALI

    Imagini revoltătoare au fost surprinse după derby-ul dintre Universitatea Cluj și CFR...

    Fost ambasador american specialist in Orientul Mijlociu: Am transformat totul într-un haos complet

    Statele Unite nu au reușit să construiască instituții statale...

    Emisarul lui Trump i-a dat mesaje ministrului de externe iranian

    Canalul direct de comunicare dintre trimisul special al Statelor...

    Rusia mută cu uraniul in Africa

    Rusia și-a exprimat interesul de a participa la proiectul...

    Articole relationate

    Categorii populare