Christopher Wray numit de Trump șeful FBI

Președintele SUA, Donald Trump, a anunțat miercuri pe Twitter că-l va numi director al FBI pe avocatul Christopher Wray, transmit agențiile internaționale de presă.

‘Îl voi numi nou director la FBI pe Christopher A. Wray, un om cu o reputație remarcabilă. Vor urma detalii’, a scris Trump pe rețeaua de socializare.

Christopher Wray a fost asistent al procurorului general în timpul președinției lui George W. Bush, iar în prezent el lucrează în mediul privat.

Numirea sa este anunțată cu o zi înaintea audierii în Senatul de la Washington a fostului director al FBI, James Comey, demis de Trump.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Dogioiu îl laudă pe șeful Vămilor pus sub control judiciar după ce a fost reținut 24 de ore

    Purtătorul de cuvânt al Guvernului, Ioana Dogioiu, a declarat...

    Washington Examiner despre prietenul lui Coldea: Albania este cel mai recent stat narco care amenință lumea

    Creșterea criminalității organizate și a practicilor politice controversate reprezintă...

    China a fost de acord să comande 200 de aeronave de la Boeing

    China a fost de acord să comande 200 de...

    Adrian Năstase: Da’ unde e vila?

    După ședința de guvern de astăzi a guvernului interimar,...

    Șeful CJ Dâmbovița, discuție cu ambasadorul american la BSDA 2026

    Astăzi, am participat la expo-conferința internațională „Black Sea Defense...

    Articole relationate

    Categorii populare