Boloș poate face Schengenul inutil pentru transportatori

Ma intreb daca vor disparea cozile de camioane din vami dupa intrarea in Schengen. De ce ma intreb? Pentru ca Antifrauda lui Bolos verifica de zor codurile UIT pe RO e-Transport, se vor opri oare? Daca nu, Schengen e degeaba pentru transportatori, afirmă pe Facebook consultantul fiscal Gabriel Biriș, fost secretar de stat la Finanțe.

Daca da, de ce mai tinem mizeria asta de sistem facuta doar ca sa chinuie contribuabilii onesti cu controale, amenzi si confiscari? Ca de obicei, intreb, nu dau cu parul, mai spune Biriș.

Hot this week

Topics

Mai mult

    PROIECT FINALIZAT LA CENTRUL DE PLASAMENT NR. 3 GURA VĂII

    La sediul Consiliului Județean Mehedinți, a avut loc conferința...

    Elevi mehedințeni care au obținut rezultate deosebite la Olimpiada Națională de Limbi Moderne

    Administratorul public al Consiliului Județean Mehedinți, Bogdan Simcea, a...

    Articole relationate

    Categorii populare