spot_img
vineri, 6 februarie, 2026
2.4 C
București

Avocata Ingrid Mocanu: Ada Solomon a fost pusă sub urmărire penală de DIICOT, împreună cu mai mulți regizori, pentru niște fapte grave (evaziune, spălare bani, grup organizat, etc)… Pe românește, ni se spune că fura de la Stat. Doamna este o mare haștagistă, din gașca oengiștilor care „votau DNA” și se pupau în bot cu Kovesi

Ada Solomon a fost pusă sub urmărire penală de DIICOT, împreună cu mai mulți regizori, pentru niște fapte grave (evaziune, spălare bani, grup organizat, etc)… Pe românește, ni se spune că fura de la Stat. Doamna este o mare haștagistă, din gașca oengiștilor care „votau DNA” și se pupau în bot cu Kovesi. Și, după cum vedeți în capturile atașate, făcea documentare, cu soțul din dotare despre „hoții” Voiculescu, Diaconescu, Copos ori Becali. Și câștiga premii internaționale… că știți că dacă nu ești „luptător anticorupție” nu câștigi premii internaționale în niciun domeniu, nici cultural, nici de alt fel.Păi ce să mai zic atunci? Ghinion! PS – faptele sunt din anii 2013-2015, fix din perioada de prigoană crâncenă a restului muritorilor și de adulație maximă a pupătorilor, a scris avocata Ingrid Mocanu pe Facebook.

Procurorii Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism – Structura Centrală anchetează 100 de persoane fizice şi juridice din industria filmului pentru presupusă evaziune fiscală şi spălare de bani, potrivit unui comunicat publicat luni pe site-ul instituţiei, iar prejudiciul cauzat bugetului de stat este de peste 9,9 milioane de lei. Între persoanele implicate în acest caz s-ar afla, conform G4Media.ro, producătoarea Ada Solomon şi regizorul Corneliu Porumboiu.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Urmează un nou val de proteste in Iran încurajate de prezența militară americană

    Un nou val de proteste antiguvernamentale ia amploare în...

    Ministru olandez de externe: Ne-am speriat singuri. Rusia nu va ataca Europa și NATO

    Ministrul olandez interimar al afacerilor externe, David van Weel,...

    Ucrainienii nu vor Liceul „Ștefan cel Mare și Sfânt”

    Inițiativa comunității românești din satul Utkonosivka (Erdek-Burnu), regiunea Odesa,...

    Sârbii râd de români: Inflația lor a fost 3,1%, România 8,6%

    În decembrie 2025, Serbia a înregistrat o inflație anuală...

    Bolo șantajează CCR

    Premierul Ilie Bolojan a trimis, azi dimineață, o scrisoare...

    Articole relationate

    Categorii populare