Andrei Caramitru, un nou scandal: Acuzat de jurnaliștii apropiați că e noul Vadim

Doamna Pippidi m-a făcut ofițer sub acoperire și am râs. Antena 3 și RTV m-au făcut sorosist și am râs. Liviu Dragnea m-a făcut atentator la siguranța națională și am râs.Când domnul Andrei Caramitru, pe care-l credeam om serios, a sugerat că sunt plătit de Bușoi, m-am enervat. Îmi cer scuze. Am greșit când l-am considerat pe acest domn serios și, drept urmare, mi-am pierdut cumpătul când m-a plasat, indirect, pe lista lui Bușoi, a scris pe facebook Mircea Marian de la Newsweek după ce Caramitru a scris pe facebook că aproape toate siturile pro opoziție ar fi fost cumpărate de PNL

Mircea Marian e cunoscut ca un susținător al binomului DNA-SRI, dar și al coaliției USR-PLUS.

Cât despre domnul Andrei Caramitru, rămâne cum am vorbit: cu nimic mai presus de Pippidi, Antena 3, Vadim, Dragnea și alții ca ei. Cine îl susține, să și-l asume, a mai afirmat Mircea Marian.

CE A SCRIS ANDREI CARAMITRU PE FACEBOOK ȘI REPLICA PNL BUCUREȘTI:

ALERTA – ATAC LA MEDIA INDEPENDENTA !!!

Am aflat azi ca aproape toate site-urile pro opoziție au primit ordin sa nu mai dea informații despre USR/PLUS și sa își transfere armele către PNL . Ordin venit pe filiera PNL Bucuresti / Bosoi. Pana și cel mai umil ziarist a fost informat de asta.

In paralel – toată direcția Digi24 online a fost dată afară azi.

Și Rares Bogdan va fi pus pe lista de PNL la Europarlamentare – deci Realitatea este pusă în mâna Kgb-istului Gușă.

Mobilizarea noastră pe online acum devine vitala ! Toți scriem , distribuim, inundăm cu mesajul nostru !

REPLICA PNL BUCUREȘTI:

„PNL București a ignorat de dragul unei bune colaborări a opoziției opiniile cel puțin dezechilibrate ale diverșilor membri USR, însă de această dată considerăm ca s-a depășit orice limită. Dezmințim categoric informațiile false diseminate în scop strict electoral și amintim USR că politica între oameni civilizați nu se face așa. Îi informăm că electoratul român nu este nici prost și nici ușor manipulabil, așa cum cred dumnealor, după cum se poziționează public. (…) Solicităm USR să retracteze de urgență afirmațiile de pe facebook-ul personal în cauză. În caz contrar PNL București își rezervă dreptul de a vă acționa în judecată”, se arată într-un comunicat al PNL Bucureşti.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Avocata Silvia Uscov: Nea Ion prim-ministru

    de Silvia Uscov, avocat Am ajuns, cred, într-un punct destul...

    Judecătoare din Cluj la masă la Untold cu patronul Jolidon pe care îl judecă

    Judecătoarea Mihaela Sărăcuț, șefa secției a II-a de la...

    Fost șef al Mossad despre agenții din Iran: Au fost de „multe ori”

    Un fost director al serviciilor israeliene de informaţii externe...

    Mark Galeotti in The Sunday Times: Atacurile ordonate de Zelenski in Rusia nu și-au atins scopul

    Comentatorul britanic Mark Galeotti a afirmat, într-un articol scris...

    Rusia, record la producția de cereale

    Ministerul Agriculturii al Rusiei a anunțat că au fost...

    Articole relationate

    Categorii populare