spot_img
miercuri, 4 februarie, 2026
-2.3 C
București

Oliver Stone cu un fost analist CIA la Moscova

Este posibil ca președintele rus Vladimir Putin să se întâlnească cu cineastul american Oliver Stone la Moscova săptămâna aceasta, a declarat luni reporterilor secretarul de presă prezidențial, Dmitri Peskov, răspunzând unei întrebări de la TASS.

„Posibil. Sperăm la asta”, a spus el, când a fost întrebat dacă o astfel de întâlnire ar trebui să fie așteptată. În cuvintele sale, atât regizorul american de film, cât și președintele rus sunt așteptați să participe la maratonul educațional Knowledge First din Rusia, pe 30 aprilie. „Posibil, aceasta va reprezenta o bună oportunitate pentru ei de a se întâlni”, a adăugat Peskov.

Anterior, s-a relatat că Stone și Raymond McGovern, activist american pentru drepturile omului și fost analist CIA, sunt așteptați să participe la maratonul educațional Knowledge First din Rusia. Maratonul, dedicat celei de-a 80-a aniversări a victoriei Uniunii Sovietice asupra Germaniei naziste, are loc în perioada 28-30 aprilie.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Trump: Putin s-a ținut de cuvânt

    Președintele american Donald Trump a declarat că Moscova și-a...

    Trump: Negociem cu Iranul „chiar acum”

    Președintele american Donald Trump a declarat astăzi că țara...

    Șeful CJ Caraș Severin, un habarnist deputat AUR și drumul morții

    În urma declarațiilor deputatului AUR Samuel Miclău, președintele Consiliului...

    După protestele din maghiarime, Kelemen Hunor cere Guvernului să reducă taxele locale

    Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a anunţat marţi că va...

    Ucrainienii ne-au distrus turismul din Deltă

    Operatorii din Delta Dunării reclamă faptul că numărul turiștilor...

    Articole relationate

    Categorii populare