spot_img
luni, 2 februarie, 2026
-7 C
București

Liderii sindicali din Complexul Energetic Oltenia: Popescu-Dandana va reveni la Ministerul Energiei. Virgil Popescu este impus de Uniunea Europeană și de americani pentru a continua programul de distrugere a sistemului energetic național

Coaliția PNL-PSD ar pregăti o remaniere guvernamentală pentru a-l repune pe Virgil Popescu zis Dandana în funcția de ministru al Energiei, transmite Radio Infinit din Târgu Jiu.

Informația a ajuns la urechile liderilor sindicali din Complexul Energetic Oltenia.

”Virgil Popescu este impus de Uniunea Europeană și de americani pentru a continua programul de distrugere a sistemului energetic național și a implementa modulele nucleare” declară Nicu Bunoaica, președintele Sindicatului Solidaritatea 2013.

Constantin Crețan, președintele Federației Naționale  Muncii, spune că revenirea lui Virgil Popescu la cârma Ministerului Energiei ar urma să se producă în luna septembrie.

”Coaliția vrea să revină Virgil Popescu pentru a lichida termocentralele” declară sindicalistul.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Epstein și „fetele frumoase” din Moldova

    Dosarele legate de cazul finanțatorului Jeffrey Epstein au inclus...

    Ministrul German al Apărării: Nu poți să te pârțești vesel cu un fund trist

    Ministrul german al Apărării, Boris Pistorius, a cerut Europei...

    Iranul publică lista preliminară cu numele celor uciși în timpul protestelor

    La ordinul său, biroul președintelui iranian a publicat o listă preliminară...

    Alianța strategică privind mineralele critice. ROMÂNIA NU EXISTĂ

    Reprezentanții a aproximativ 20 de țări, inclusiv țările G7,...

    Articole relationate

    Categorii populare