spot_img
luni, 23 februarie, 2026
-4 C
București

De când Dandana a ajuns ministru nu a fost curios să vadă cum merg lucrurile în singura carieră minieră din județul său

Deși este din Mehedinți, ministrul Energiei, Virgil Popescu, n-a fost niciodată curios să vadă cum merg lucrurile în cariera minieră din județul său, care ține de Complexul Energetic Oltenia, Husnicioara. Și aici, lipsurile sunt la fel de mari ca și-n celelalte subunități ale companiei, transmite Radio Infinit.

Zilele trecute, noii membri ai directoratului, Cosmin Trufelea și Ion Bălășoiu, au fost la Husnicioara pentru a vedea cum este cu transportul minerilor și drumurile de acces. 

Liderul sindical Paul Constantinescu spune că mașinile care transportă minerii au număr prea mic de locuri.

Constantinescu susține că, din toamna lui 2019, de când a ajuns ministru al Energiei, Virgil Popescu, n-a avut curiozitatea să vadă cum merg lucrurile în singura carieră minieră din județul său. 

Hot this week

Topics

Mai mult

    Cătălin Predoiu, omul care are intrare la americani. CE SE NEGOCIAZĂ?

    Ca un înalt oficial român, din politică ori din...

    Ce face fondatorul controversatei companiei BlackWater, aliat al lui Trump

    Erik Prince, fondatorul companiei militare private americane Blackwater (acum...

    Președintele liberal al CJ Ilfov: Nu pot să tac după ultimele ale lui Ciucu

    Eu rămân consecvent: Ilfovenii nu sunt cetățeni de mâna...

    Noul om cheie de la Teheran

    Liderul suprem al Iranului, ayatollahul Ali Khamenei, a emis...

    Articole relationate

    Categorii populare