spot_img
miercuri, 4 februarie, 2026
-0.7 C
București

Ciolacu: Nu pot, când citesc mai ales nişte lideri de dreapta din România, dar şi din Europa, care au început să vorbească despre raţionalizare, despre cum să stingem becurile

Liderul PSD Marcel Ciolacu a vorbit, vineri, la Şcoala de Vară a TSD, despre ”unii lideri de dreapta din România dar şi din Europa, care au început să vorbească despre raţionalizare şi despre cum să stingem becurile”, el arătând că nu trebuie să venim cu un astfel de mesaj, pentru că obligaţia unor lideri politici este să găsească soluţii nu să se vaite”.

”Nu pot, când citesc mai ales nişte lideri de dreapta din România, dar şi din Europa, care au început să vorbească despre raţionalizare, despre cum să stingem becurile. Oameni buni, eu, Gabi Firea, Felix Stroe, Gabi Mutu, noi am trăit asemenea vremuri. Noi nu trebuie să venim cu un astfel de mesaj. Datoria noastră este cu totul şi cu totul alta, trebuie să ne implicăm şi să găsim soluţiile cele mai bune pentru a nu vă schimba modul de viaţă”, a spus preşedintele PSD. 

Marcel Ciolacu le-a mai spus tinerilor din PSD că ”părinţii lor au muncit şi au murit ca astăzi România să aibă cât de cât o independenţă energetică”

Hot this week

Topics

Mai mult

    Trump: Putin s-a ținut de cuvânt

    Președintele american Donald Trump a declarat că Moscova și-a...

    Trump: Negociem cu Iranul „chiar acum”

    Președintele american Donald Trump a declarat astăzi că țara...

    Șeful CJ Caraș Severin, un habarnist deputat AUR și drumul morții

    În urma declarațiilor deputatului AUR Samuel Miclău, președintele Consiliului...

    După protestele din maghiarime, Kelemen Hunor cere Guvernului să reducă taxele locale

    Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a anunţat marţi că va...

    Ucrainienii ne-au distrus turismul din Deltă

    Operatorii din Delta Dunării reclamă faptul că numărul turiștilor...

    Articole relationate

    Categorii populare