spot_img
luni, 2 februarie, 2026
-3.7 C
București

MARIUS SCRECIU: „AM IGIENIZAT DIN NOU PIEȚELE AGROALIMENTARE”

În această seară, am dezinfectat și igienizat din nou piețele agroalimentare din Drobeta Turnu Severin, ca măsură de prevenție și pentru limitarea răspândirii pandemiei în comunitatea noastră.

După încheierea programului, în piețele agroalimentare din Severin s-au pulverizat substanțe biocide, cu efect bactericid, fungicid, levuricid și virucid, avizate de Ministerul Sănătății și care nu prezintă pericol pentru oameni.

„Au fost dezinfectate, atât spațiile interioare de comercializare a produselor, cât și cele exterioare piețelor, pentru a asigura o zonă sigură pentru comercianți și consumatori. Acțiunea face parte dintr-o serie de măsuri, pe care le-am dispus a fi continuate în această perioadă, la nivelul municipiului, pentru a proteja sănătatea severinenilor”, a declarat primarul municipiului Drobeta Turnu Severin, Marius Screciu.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Țoiu, Burnete și șeful cancelariei lui Bolo se duc în DC să dea metalele rare americanilor

    Ministrul Afacerilor Externe, Oana Țoiu, efectuează în perioada 3-6...

    Socialiștii moldoveni anunță o campanie împotriva unirii cu România

    În Republica Moldova, Partidul Socialiștilor (PSRM), aflat la opoziție,...

    Americanii vor negocia cu iranienii in Turcia

    Administrația președintelui american Donald Trump a comunicat autorităților iraniene,...

    Cei mai bogați ruși au făcut doar in ianuarie 19 miliarde de dolari

    Averea totală a celor mai bogați oameni de afaceri...

    Epstein și „fetele frumoase” din Moldova

    Dosarele legate de cazul finanțatorului Jeffrey Epstein au inclus...

    Articole relationate

    Categorii populare