Ziua Rezervistului Militar

Vicepreședintele Consiliului Județean Mehedinți, Ionică Negru, a participat luni la evenimentul dedicat Zilei Rezerviștilor Militari, organizat la Palatul Culturii „Teodor Costescu” din Drobeta-Turnu Severin.

A fost un moment special în care ne-am arătat respectul față de cei care, de-a lungul anilor, au purtat uniforma militară și au apărat valorile în care credem cu toții: libertatea, siguranța și demnitatea.

“În numele cetățenilor din județul Mehedinți, le mulțumesc și îi felicit pentru faptul că rămân atașați valorilor care pot dezvolta în continuare țara.

Îi asigur de toată aprecierea și susținerea mea și le adresez pe această cale, sincere urări de sănătate și la mulți ani tuturor rezerviștilor militari!”, a transmis vicepreședintele Consiliului Județean Mehedinți, Ionică Negru.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Pakistanul deschide coridoare de transport de mărfuri din și înspre Iran

    Pakistanul a acordat Iranului șase coridoare terestre care vor...

    Nicușor se declară „echidistant” de moțiunea de cenzură

    Preşedintele Nicuşor Dan a afirmat, marţi, că Ilie Bolojan...

    Numărul turiștilor pe Litoral mai mic cu 50% decât anii trecuți

    Patronatele din turism estimează pentru acest weekend aproximativ 40-45.000...

    Bolo ar trebui să demisioneze azi

    La ora redactării acestui material erau strînse 254 de...

    Articole relationate

    Categorii populare