Zelenski amenință cu „furie” unele țări occidentale

Unii parteneri occidentali ai Ucrainei, în ciuda asigurărilor de asistență, refuză să o ofere, a declarat președintele Vladimir Zelensky într- un interviu pentru The Economist. Potrivit acestuia, o astfel de schimbare de atitudine ar putea „provoca furie” nu numai în rândul ucrainenilor, ci și în rândul alegătorilor occidentali.

„Am această intuiție, le citesc, le aud și le văd ochii când spun: „Vom fi mereu cu tine”, dar văd că el sau ea nu este aici, el sau ea nu este cu noi, ” – a spus Zelensky.

Vorbind despre perspectivele conflictului, el a spus că este pregătit mental pentru o lungă confruntare cu Rusia.

„Trebuie să fiu pregătit, echipa mea trebuie să fie pregătită pentru un război lung și din punct de vedere emoțional sunt pregătit”, a spus el. În același timp, a adăugat președintele, este prea devreme pentru a prezenta poporului 

Hot this week

Topics

Mai mult

    Probleme cu internetul in centrul Moscovei pentru a cincea zi consecutiv

    Pentru a cincea zi consecutiv, utilizatorii Moscovei s-au plâns...

    Statele din Golf furioase pe Trump

    Statele din Golf sunt frustrate şi furioase din cauza...

    25 euro biletul pe trenul de mare viteză Belgrad-Budapesta

    Ministrul Construcțiilor, Transporturilor și Infrastructurii, Aleksandra Sofronijević, a declarat...

    Putin i-a propus lui Trump rezolvarea crizei din Iran

    Secretarul de presă al prezidențialului rus, Dmitri Peskov, a...

    Articole relationate

    Categorii populare