Zegrean: Sper să nu ajung în situaţia lui Greblă

Preşedintele Curţii Constituţionale, judecătorul Augustin Zegrean, a declarat, marţi, că situaţia lui Toni Greblă nu s-a schimbat odată cu solicitarea avizării arestării lui, acesta din urmă putând fi suspendat doar dacă fi trimis în judecată, transmite Mediafax.
„Solicitarea arestării nu schimbă situaţia pentru că, numai în ca cazul în care va fi trimis în judecată, el va fi suspendat din funcţia de judecător. (…) Nu avem nicio posibilitate. Am discutat cu colegii şi acum, am analizat, nu avem ce să facem noi. Soluţia este până la urmă la dumnealui dacă îşi dă demisia sau nu şi-o dă”, a le-a declarat Zegrean jurnaliştilor, la ieşirea din sediul CC.
„Dacă aş şti ce a făcut, dacă aş fi în eu în situaţia lui, aş putea să vă spun ce aş face, dar nu sunt în siutaţia lui şi sper nici să nu ajung”, a completat Zegrean.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Prințul Harry interzis în Palatul Buckingham

    Prințul britanic Harry a sosit astăzi în Regatul Unit,...

    Celebrul Klaus Schwab susține că a găsit microfoane în biroul său

    Fondatorul Forumului Economic Mondial (FEM), Klaus Schwab, a depus...

    Mandatul de primar al baronului galben de Mangalia a încetat

    Mandatul de primar al lui Cristian Radu de la...

    Spania speră in 100 de milioane de turiști străini

    Este posibil ca în acest an Spania să atragă...

    Sindicaliștii de pe căile ferate îl pun la punct pe Miruță

    Federaţia Naţională Feroviară Mişcare Comercial Vagoane i-a răspuns, luni,...

    Articole relationate

    Categorii populare