VIDEO/ Scandal la Brașov în timpul vizitei lui Orban: Primarul Scripcaru a vrut să mă calce cu mașina când traversam strada cu copilul autist de mână

Moment delicat în timpul conferinței de presă pe care premierul Ludovic Orban a susținut-o la Brașov: Un bărbat l-a pus în dificultate pe șeful executivului. Un brașovean l-a întrebat pe Orban, chiar în timpul conferinței, cum poate să-l susțină în cursa pentru Primăria Brașov pe George Scripcaru, care a încercat să-l calce cu mașina, pe trecerea de pietoni, transmite Știri Brașov.

Este vorba despre brașoveanul Constantin Stan, care îl acuză pe primarul George Scripcaru că a vrut să-l calce cu mașina pe trecerea de pietoni, pe 24 iunie 2020, în timp ce încerca să traverseze strada cu copilul de cinci ani, autist, de mână.

https://youtube.com/watch?v=ah0Lomd5JaY%3Ffeature%3Doembed

La auzul acestei istorisiri, Ludovic Orban s-a încurcat și a răspuns: „Vă dați seama că nu pot să vă răspund la această întrebare”.

Din dreapta Premierului, se aude și vocea gâtuită a lui George Scripcaru, care îl lămurește pe premier: „Nu este de la presă”!
Imediat, Constantin Stan a fost îndepărtat de SPP-iști, pentru a nu-l mai pune în dificultate pe premier.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Kosovo a fost forțată de UE să renunțe la legea care expulza practic sârbii

    Presate de Uniunea Europeană, autoritățile din Kosovo au indicat...

    Iranul a atacat bănci Citibank din Golf

    Gardienii Revoluției din Iran au atacat cu drone sucursale...

    Manifestanți nemulțumiți de politicile guvernului cubanez au atacat sediul Partidului Comunist din nordul țării

    Manifestanții nemulțumiți de politicile guvernului cubanez au atacat astăzi...

    Mercosur lovește mierea românească

    Apicultorii români solicită măsuri urgente pentru sprijinirea familiilor de...

    Articole relationate

    Categorii populare