VIDEO/ Lia Olguța Vasilescu după criticatul discurs în engleză: Mâine voi vorbi în franceză

Olguţa Vasilescu reacţionează, printr-un mesaj pe Facebook, după clipul viralizat în care apare vorbind în limba engleză: „ Pentru cineva care n-a făcut nicio ora de engleză in școala (…) m-am prezentat decent”, spune ea.

„Acesta a fost adevăratul test al scutului de la Deveselu.. Pentru cineva care n-a făcut nicio ora de engleză in școala si avea de ales între engleză, spaniola, araba si chineza, m-am prezentat decent. Mâine e Organizația Internațională a Francofoniei și voi vorbi in franceza”, a scris Olguţa Vasilescu pe Facebook.

Ministrul Muncii şi fostul primar al Craiovei, Lia Olguţa Vasilescu, a participat, luni, la cea de-a 61-a sesiune a Comisiei ONU pentru conditia femeii, care a avut loc la New York.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Kosovo a fost forțată de UE să renunțe la legea care expulza practic sârbii

    Presate de Uniunea Europeană, autoritățile din Kosovo au indicat...

    Iranul a atacat bănci Citibank din Golf

    Gardienii Revoluției din Iran au atacat cu drone sucursale...

    Manifestanți nemulțumiți de politicile guvernului cubanez au atacat sediul Partidului Comunist din nordul țării

    Manifestanții nemulțumiți de politicile guvernului cubanez au atacat astăzi...

    Mercosur lovește mierea românească

    Apicultorii români solicită măsuri urgente pentru sprijinirea familiilor de...

    Articole relationate

    Categorii populare