VIDEO/Discursul lui von der Leyen s-a terminat în lătrat de câine

Discursul șefului Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, în plenul Parlamentului European de la Strasbourg s-a încheiat cu zgomotul neașteptat al lătratului unui câine în sală.

Șeful CE a ținut un discurs în care a rezumat rezultatele președinției de șase luni ale Spaniei a Consiliului UE. După fraza finală a lui von der Leyen „Trăiască Europa!” din difuzoare s-a auzit un lătrat de câine, ceea ce a stârnit surpriză și râsete din partea deputaților.

Șefa Parlamentului European, Roberta Metsola, a explicat lătratul prin prezența câinilor de serviciu în clădirea PE.

Vorbind după șeful Comisiei Europene, liderul celei mai mari fracțiuni din PE, Partidul Popular European, Manfred Weber , a încercat să glumească, sugerând că „acesta este, se pare, un alt susținător al Ursulei von der Leyen la această sesiune plenară”.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Ministrul britanic de externe merge in China pentru „dialog strategic”

    Ministrul britanic de Externe, Yvette Cooper, va vizita China...

    Eminența cenușie de la Kremlin: Europa are nevoie de Rusia pentru a supraviețui

    Reprezentantul special al președintelui Rusiei pentru investiții și cooperare...

    Netanyahu anunță intensificarea operațiunilor in Liban și cucerirea fortăreței Beaufort

    Prim-ministrul israelian Benjamin Netanyahu a anunțat că Forțele de...

    Demonstrații la Zurich împotriva rechinilor imobiliari

    Aproximativ 2.500 de persoane au protestat sâmbătă după-amiază la...

    Un medicament experimental chinezesc este mai bun decât terapia standard pentru cancerul pulmonar

    Un medicament experimental dezvoltat de compania chineză „Akeso” a...

    Articole relationate

    Categorii populare