Vestea e că Veștea a picat

Guvernul Veștea nu a trecut de votul Parlamentului, spun surse politice.

Premierul desemnat, Adrian Veștea, a afirmat, luni seară, că a tratat cu responsabilitate formarea Guvernului, punctând că a venit în acest proiect cu bune intenții, răspunzând unei provocări.

‘Am venit în acest proiect cu bune intenții, dintr-o funcție aleasă pe care mi-am câștigat-o în urma unui vot uninominal. Am considerat că este necesar să răspund la această provocare, îmi pare rău că nu s-a putut materializa’, a spus Veștea, la Parlament. 

Hot this week

Topics

Mai mult

    Articole relationate

    Categorii populare