Guvernul Veștea nu a trecut de votul Parlamentului, spun surse politice.
Premierul desemnat, Adrian Veștea, a afirmat, luni seară, că a tratat cu responsabilitate formarea Guvernului, punctând că a venit în acest proiect cu bune intenții, răspunzând unei provocări.
‘Am venit în acest proiect cu bune intenții, dintr-o funcție aleasă pe care mi-am câștigat-o în urma unui vot uninominal. Am considerat că este necesar să răspund la această provocare, îmi pare rău că nu s-a putut materializa’, a spus Veștea, la Parlament.



