Un comisar șef de la Crimă Organizată a furat brățara unei femei în Aeroportul Otopeni

Un comisar-şef al Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate (BCCO) Timişoara este acuzat că ar fi furat brăţara unei femei, la trecerea prin filtrul de securitate al Aerportului Otopeni, au declarat surse judiciare, pentru MEDIAFAX.

Potrivit surselor citate, poliţistul în vârstă de 51 de ani trebuia să treacă prin filtrul de control al aeroportului. În faţa lui o femeie şi-ar fi uitat brăţara în coşuleţul în care pasagerii lasă obiectele metalice înainte de a trece prin filtru.

Comisarul-şef ar fi luat brăţara şi ar fi plecat cu ea.

Femeia a sesizat ofiţerii SRI de la Aeroportul Otopeni, iar aceştia au verificat imaginile camerelor video, l-au identificat pe bărbat şi ulterior l-au localizat într-un autobuz care îl transporta la avionul ce urma să plece la Timişoara.

Bărbatul a fost preluat de poliţiştii de la Transporturi Otopeni, acesta fiind audiat.

Comisarului-şef al BCCO Timişoara i-a fost deschis dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt, iar în acest moment dosarul este sub coordonarea Parchetului de le lângă Tribunalul Bucureşti care efectuează cercetările, au completat sursele MEDIAFAX.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Kremlin: O ramură a conductei de gaze North Stream poate livra, dar Europa nu vrea

    Purtătorul de cuvânt al Kremlinului, Dmitri Peskov, a declarat...

    Cafteală la vârful Puterii de la Teheran

    Disputele dintre liderii iranieni au perturbat vizita delegației iraniene...

    Putin: Arctica e un punct strategic pentru Rusia

    Președintele rus Vladimir Putin a declarat că Rusia își...

    Articole relationate

    Categorii populare