Tucker Carlson: „Bărbatul care pretinde că a făcut sex cu Barack Obama în 1999 își spune povestea”

Prezentatorul TV american Tucker Carlson a anunțat un interviu cu un bărbat care susține că a întreținut relații sexuale cu Barack Obama. „Bărbatul care pretinde că a făcut sex cu Barack Obama în 1999 își spune povestea”, a scris Carlson pe Twitter pe X (fostul Twitter).

Interviul complet va fi transmis loc miercuri seara.

Potrivit ziarului Daily Mail, vorbim despre Larry Sinclair. Potrivit publicației, el și-a exprimat pentru prima dată declarațiile în 2008, inclusiv la o conferință de presă care s-a încheiat cu arestarea sa sub acuzația de furt. 

Ulterior, Sinclair nu a oferit niciodată nicio dovadă a acuzațiilor sale. Un purtător de cuvânt al biroului lui Obama nu a răspuns solicitării de comentarii a publicației. Potrivit ziarului, Sinclair are un mare trecut criminal. A avut condamnări pentru fals, fraudă și furt și a executat pedeapsele în închisori din Arizona, Florida și Colorado.

Obama a devenit primul președinte de culoare al Statelor Unite în 2008. 

Hot this week

Topics

Mai mult

    Putin susține că a primit mai multe propuneri din partea Ucrainei

    Moscova a primit propuneri de limitare a ostilităților la...

    Putin recunoaște criza combustibilului din Rusia, dar spune că nu e critică

    Actuala penurie de combustibil pe piața internă, din cauza...

    Omul cheie de la Vatican, atac la UE

    UE duce o politică a dublelor standarde față de...

    Ucraina cere de la aliați 146 miliarde de dolari până in 2029

    Finanțarea externă totală necesară Ucrainei în perioada 2026-2029 se...

    Prim-ministrul britanic demisionar Keir Starmer pe urmele lui Iohannis

    Prim-ministrul britanic demisionar Keir Starmer, care și-a anunțat demisia...

    Articole relationate

    Categorii populare