spot_img
sâmbătă, 28 februarie, 2026
-0.2 C
București

Trump nu mai încheie războiul din Ucraina in 24 ore, ci în 6 luni

Președintele ales al SUA, Donald Trump, și-a exprimat speranța că va putea opri conflictul din Ucraina în termen de șase luni. El a declarat acest lucru în cadrul unei conferințe de presă la reședința sa Mar-a-Lago (Florida), difuzată de Fox News .

Întrebat de jurnalişti cât va dura până la sfârşitul conflictului din Ucraina, el a răspuns: „Sper că în şase luni. Sper că acest lucru va fi posibil în această perioadă.”

Republicanul a mai spus că este conștient de pregătirea pentru dialog a președintelui rus Vladimir Putin, dar a exclus contactele înainte de investirea sa.

În timpul campaniei electorale, Trump a susținut că este posibil să se rezolve conflictul din Ucraina în 24 de ore dacă devine președinte al Statelor Unite.

Hot this week

Topics

Mai mult

    AI va omori motorul de căutare Google

    Directorul general al Condé Nast, Roger Lynch, a declarat pentru Financial...

    India, cuiul lui Pepelea intre Afganistan și Pakistan

    În noaptea de 27 februarie, ministrul pakistanez al Apărării,...

    Fritz, sedus de milițianul Caragea: Nu e numire politică, ci făcută de un minister

    Preşedintele USR, Dominic Fritz, a afirmat că numirea lui...

    Trump: Facem o „preluare amiabilă a Cubei”

    Statele Unite ar putea efectua o „preluare amiabilă a...

    Ungaria mută economic puternic in Serbia

    La forumul de afaceri ungaro-sârb sunt reprezentate 47 de...

    Articole relationate

    Categorii populare